بلیط سیستمی

بلیط سیستمی همان پروازهای برنامه ریزی شده و منظمی است که توسط ایرلاین ها برای دوره طولانی مدت تنظیم می شود. سیستم تمام شرکت های هواپیمایی به صورت سیستم های یکپارچه بلیط پروازهای خود را بفروش میرسانند و پروازهای سیستمی داخلی و خارجی را به صورت انحصاری در اختیار خدمات مسافرتی و نمایندگی های مربوطه قرار می دهند.
پروازهای سیستمی دارای کلاس پروازی متفاوتی می باشند که به سه نوع کلاس تقسیم می شوند (اکونومی کلاس، بیزینس کلاس و فرست کلاس) هستند که این نوع کلاس ها تاثیر بسزای در نرخ بلیط هواپیما را دارند.

 زمانی که شما برنامه ریزی برای مسافرت می کنید و می خواهید بلیط هواپیما تهیه کنید بلیط سیستمی این قابلیت را دارد که برای چنیدن ماه قبل شما بلیط تهیه کنید و یا در صورتی که بخواهید تاریخ آن را تغییر بدهید یا بلیط تان را استرداد کنید و باقی هزینه را بلیط خریداری شده را پس بگیرید.

بلیط سیستمی باوجود ریسک کم و قیمت یکسان آن برخلاف نوسان قیمت بلیط چارتر و  انتخاب بلند مدت برای برنامه ریزی سفر خود را انجام دهید بهترین گزینه خواهد بود و از وجود احتمالات استرس زای لحظات آخری جلوگیری می کنید و با خیال راحت به برنامه ریزی سفرتان می پردازید.

ویژگی های پروازهای سیستمی

Early booking (رزرو طولانی مدت بلیط هواپیما)

همانطور که گفتیم شما زمانی که بلیط سیستمی می خواهید خریداری کنید قادر خواهید بود بلیط سفرتان را چندین ماه قبل از پرواز خریداری کنید.

Change date (تغییر تاریخ پرواز)

زمانی که برنامه سفر شما به تاخیر افتاد یا مشکلی برای سفرتان پیش آمد می توانید بلیط سیستمی را ساعات پرواز یا کلاس پروازتان و تاریخ آن را تغییر دهید.

Refand (کنسل کردن بلیط هواپیما )

یکی دیگر از ویزگی های بلیط سیستمی قابلیت کنسل کردن آن است که می تواندی بلیتان را استرداد کنید. البته کسر جریمه باقی هزینه بلیطتان را دریافت کنید.

No show

اگر مسافر از بلیط خود در زمان رزرو شده استفاده نکند بعد از تاریخ پرواز خود بخواهد بلیط خود را کنسل کند بلیط اون No show بوده و در بعضی مواقع با ۵۰ درصد جریمه استرداد می گردد.

مزایای بلیط سیستمی

– برخلاف بلیط چارتر که نوسان قیمت دارد بلیط سیستمی با قیمت تقریبا یکسان عرضه می شود.
– برخلاف بلیط چارتر که امکان کنسلی ندارد بلیط سیستمی امکان کنسل کردن و دریافت وجه وجود دارد.

– قیمت بلیط هواپیما سیستمی برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال نیم بها است برخلاف بلیط چارتر که برای همه افراد یکسان است.

– قیمت بلیط سیستمی برای نوزادان زیر ۲ سال حدود ۱۰ درصد از هزینه کل بلیط هواپیما است.

– امکان رزرو بلیط هواپیما از چنیدن ماه قبل برای پرواز وجود دارد.

– تنوع بالای در مسیرهای پروازی بلیط سیستمی برخلاف بلیط چارتر که محدود به مسیر های پرتردد است وجود دارد.

معایب بلیط سیستمی

مهمترین معایب بلیط سیستمی قیمت بالای این نوع بلیط نسبت به بلیط چارتر است.

1 پاسخ به “بلیط سیستمی

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *