هواپیمایی ساها✈

شرکت هواپیمایی ساها، یکی دیگر از ایرلاین های ایرانی است که در سال ۱۳۶۹ توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد.

این ایرلاین در ابتدا تنها به جابجایی پرسنل ارتش می پرداخت اما بعدها پروازهای مسافربری خود را افزایش و حمل و نقل افراد غیرنظامی را نیز بر عهده گرفت.
جالب است بدانید ساها، مخفف عبارت « سرویس ارتباط هوایی ارتش» است و هم اکنون نیز تحت مالکیت نیروی هوایی ارتش قرار دارد.

بلیط هواپیما ساها

چندی پیش شرکت هواپیمایی ساها، بعد از چند سال توقف، پرواز های خود را از سر گرفت و در حال حاضر تنها در مسیرهای داخلی تردد می کند از این رو خرید بلیط هواپیما ساها برای پروازهای داخلی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

هواپیمای ساها

در گذشته پروازهای مسافربری شرکت هواپیمایی ساها، به وسیله ۵ فروند بوئینگ ۷۰۷ صورت می گرفت، پروازهای باربری آن را نیز ۲ فروند بوئینگ ۷۴۷ بر عهده داشتند همین امر موجب شد تا در سال ۲۰۱۳ از ادامه فعالیت این شرکت به علت فرسودگی ناوگان جلوگیری شود.
به این ترتیب، هواپیمایی ساها با جایگزین کردن هواپیماهای فرسوده خود با دو فروند بوئینگ ۷۳۷، در اسفند ماه سال ۱۳۹۵ پروازهای خود را از سر گرفت.
شایان ذکر است هواپیمایی ساها، آخرین کاربر بوئینگ ۷۰۷ به عنوان یک هواپیمای مسافربری در جهان بود، البته این بوئینگ ها در ابتدا هواپیماهای سوخترسان هوا، به هواپیماهای نیروی هوایی ارتش بودند که بعدها به مدل مسافربری تغییر کاربری دادند.

مسیرهای پرواز ساها

مرکز اصلی هواپیمایی ساها در فرودگاه مهرآباد است از این رو پروازهای این شرکت از مبدا این فرودگاه به مقاصد مشهد، کیش، عسلویه و شیراز صورت می پذیرد.

کترینگ و سایر خدمات

دستورالعمل ها و آئین نامه های انظباطی، این شرکت هواپیمایی را نیز بر آن داشته است تا توجه ویژه خود را به تهیه بهترین تجهیزات و مواد غذایی، در کترینگ ساها اختصاص دهد از این رو کلیه خدمات این شرکت با هماهنگی و نظارت مستقیم متخصصین تغذیه به مسافرین ساها ارائه می گردد.
تیم مهمانداری این ایرلاین نیز بر اساس استانداردهای از پیش تعیین شده ای گزینش و پس از طی دوره های تخصصی، در ساها مشغول به کار شده اند تا به عنوان نمونه بارز یک ایرانی مهمان نواز، پذیرای مسافران این شرکت باشند.

نکته آخراینکه، شرکت هواپیمایی ساها به عنوان یکی از با سابقه ترین ایرلاین های ایرانی در صنعت هوایی کشور، چندی است که خدمت رسانی به مشتریان را در بستر جدیدی آغاز کرده و تضمین آرامش و امنیت آنان را سر لوحه اصلی خود قرار داده است. هم اکنون، تیم برنامه ریزی این ایرلاین با هدف گذاری های دقیق در پی مقاصدی هستند که تاکنون برآورده نشده و یا از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده اند، امید است که هر چه زودتر به این مهم دست یابند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *