هواپیمایی تابان✈

یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی خصوصی ایران، ایرلاین تابان است.

این شرکت در سال ۱۳۸۴ پس از کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری، توسط خلبان اصغر عبدالله پور و با مشارکت شرکت سهامی توس گستر و منطقه ویژه اقتصادی سرخس در شهر مشهد شروع به کار کرد و یک سال بعد، اولین پرواز رسمی خود را به انجام رساند.

بلیط هواپیما تابان

یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی خصوصی ایران، ایرلاین تابان است. بلیط هواپیما تابان، در بیست و یک خط پروازی داخلی و خارجی به فروش می رسد و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است لذا جهت تهیه بلیط هواپیما تابان خود، تنها کافیست مقصد مورد نظرتان را انتخاب و بلیط دلخواهتان را خریداری نمایید.

هواپیمای تابان

تابان دارای ۹ فروند هواپیما است که از این تعداد ۵ فروند هواپیما MD-88 ، یک فروند هواپیما ایرباس A310-300 و باقی نیز یک فروند از هر یک ازهواپیماهای بوئینگ B77-400 ، B757-200 ، B146-RJ می باشد.

تابان به ۲۱ مقصد داخلی و خارجی پرواز می کند که به شرح زیر می باشند:

مسیرهای پرواز تابان

مقاصد داخلی

اهواز ( فرودگاه اهواز)، اصفهان ( فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان)، خرم آباد ( فرودگاه خرم آباد)، جزیره کیش ( فرودگاه بین المللی کیش)، مشهد ( فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد)، رشت ( فرودگاه سردار جنگل رشت)، شیراز ( فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز)، تبریز( فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز)، تهران ( فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه بین المللی مهرآباد)، یزد ( فرودگاه شهید صدوقی یزد) و زاهدان ( فرودگاه بین المللی زاهدان).

مقاصد خارجی

عراق ( بغداد – فرودگاه بین المللی بغداد و نجف – فرودگاه بین المللی نجف)، پاکستان ( لاهور – فرودگاه بین المللی اقبال لاهوری و کراچی – فرودگاه بین المللی جناح)، روسیه ( مسکو – فرودگاه بین المللی دومودهدوو، سنت پیترزبورگ و آستاراخان)، ترکیه ( استانبول – فرودگاه بین المللی آتاترک)،گرجستان ( تفلیس) و ارمنستان ( ایروان).


قوانین پرواز در ایرلاین تابان

این شرکت هواپیمایی نیز همچون سایر شرکت های فعال در این عرصه از قوانین یاتا پیروی می کند بدین ترتیب که ورود اشیایی چون:

* انواع مواد آتش زا، منفجره و سريع الاشتعال.

* انواع كپسول و اسپری های شيميایی تحت فشار مانند گاز اشك آور، بيهوش كننده و … .

* انواع مواد اسيديی و خورنده مانند اسيد، سركه و … .

به تمامی هواپیماهای مسافربری این شرکت ممنوع می باشد. تابان همچنین مسئولیتی در پذیرفتن کالاهای شکستنی و فاسدشدنی، پول، زیور آلات و جواهرات، اقلام 
قیمتی، اوراق بهادار، اسناد و مدارک شناسایی به عهده نمی گیرد. 

هزینه اضافه بار همراه مسافر

نرخ محاسبه اضافه بار در ایرلاین تابان به ازای هر کیلوگرم، ۱/۵% نرخ تمام بهای بلیط یکسره درجه عادی در همان مسیر مربوطه است.

خانم های باردار

طبق قوانین شرکت هواپیمایی تابان پذیرش زنان باردار در پروازهای داخلی کوتاه مدت تا هفته ۳۲ بارداری و تنها در صورت ارائه گواهی پزشك و تعيين تاريخ تقريبی وضع حمل مجاز است اما در پروازهای خارجی و طولانی مدت این امکان تنها در صورتی که گواهی پزشكی مربوط قبلاً به تاييد پزشکان این شركت هواپيمايی رسیده باشد، میسر می باشد.

نکته آخر اینکه تابان همچون دیگر شرکت های هواپیمایی کشور همواره در تلاش بوده است تا گامی هرچند کوچک در جهت بهبود و آبادانی صنعت هوانوردی ایران بردارد و موفقیت خود را مدیون تلاش های بی دریغ و شبانه روزی مسئولان و پرسنل خود می داند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *